Marti 23 Iunie 2026, Actualizat acum 173 zile 12:00 am

 

Vitezoman la 70 de ani! A fost prins la Bacău cu 191 km/h

vitezoman de 70 de ani la bacauPolițiștii Serviciului Rutier Bacău au depistat, pe DN2-E85, în afara localității Sascut, un bărbat de 70 de ani care conducea un autoturism cu viteza de 191 km/h, respectiv cu 91 km/h peste limita legală.

Cel în cauză a fost scos din trafic pentru 120 de zile, fiindu-i reținut permisul de conducere.

Totodată, polițiștii l-au sancționat contravențional cu amendă în valoare de 4.050 de lei.

Viteza excesivă este una dintre principalele cauze generatoare de accidente rutiere, conduceți responsabil pentru a ajunge în siguranță acasă.

Lăsați un comentariu

*